رادیو در عین سادگی توانست در میدان مبارزه با وسایل جمعی پس از خود و وسایل ارتباطی مدرن امروز همچنان محبوب و جذاب باقی بماند و پیروز و سرافراز به راه خود ادامه بدهد .

رمز ماندگاری رادیو سادگی ، صمیمت و در همه جا و در همه وقتی در دسترس بودن است .

روز جهانی رادیو یک رویداد سالانه است که در ۱۳ فوریه، برگزار می‌شود. این روز توسط یونسکو نامگذاری شده است.

رادیو کمک می کند تا صدای گروه های محروم و در حاشیه مانده به گوش همه برسد، رادیو به آموزش بی سوادان کمک می کند و در هنگام بروز بلایای طبیعی به حفظ جان ها کمک می کند.

رادیو رسانه‌ای است که دیرتر و دورتر از سایر رسانه‌ها با مردم ارتباط برقرار کرده و با همین مفهوم هم در جامعه جا افتاده است. درست است که قدیمی‌ترها و افراد مسن، بیشتر رادیو گوش می‌دهند اما رادیو امروز هم، شنوندگان خود را دارد. یکی از علت‌هایی که گفته می‌شود رادیو رسانه‌ای گرم است به دلیل این است که شنونده را با خود درگیر می‌کند. مخاطب رادیو حتماً باید تعامل خوبی با آن داشته باشد، تا ارتباط خوبی شکل بگیرد. مثلاً به مجرد اینکه صدای گویندها از رادیو شنیده می‌شود نخستین اقدامی که هر شنونده‌ای می‌کند این است که تجسمی از صدا داشته باشد یا در نمایش رادیویی فقط صداست که شنیده می‌شود. در واقع این شنونده است که نمایش رادیویی را کارگردانی می‌کند. خودش مجسم می‌کند که صدای آن قدمی که آمد و دور شد در چه فاصله‌ای قرار گرفته است.

امروزه رادیو اینترنتی هم به رسانه های دیگر اضافه شده که قابل توجه است و همچنین کم مصرف و کاربردی شده است.

روز جهانی رادیو را به تمام کسانی که برای ارتقای این رسانه قدیمی تلاش می کنند تبریک می گوییم.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ترجمه متون تخصصی
دانلود آهنگ
هک فروت کرفت مصباح ساخت انواع قالب رزین و لوازم دکوری اتصالات هبلکس رضا شهسوار مرگ پولدار شدن در یک قدمی شماست شرکت صنایع سبز بوتیا تولید کننده محصولات روشناییLED در کرمان نوت نویس کدتخفیف ویژه ٬ کوپن ویژه ٬ تخفیف برتر